Stage 3:
Nilljochhütte 1975 m - Bodenalm (20) – Liegstätten circuit trail in Timmeltal (28) – Wiesachweg (20) – Katinweg (23) – Redler Stein – Hell Maurach (22a) – Stabanthütte 1777m
Walking time: 4.5 to 5 hrs – depending on the stop at Liegstätten